Alabay Olumsuz Özellikleri

0
29

Çoğunlukla bu tür hakkında olumlu özelliklerden bahsedilir ve olumsuz özellikleri genellikle es geçilir. Bu durumun farkında olarak yazdığımız yazılara genellikle objektif yaklaşmaya çalışıyoruz. Hemen hemen herkesin bilmesi gereken bir konu vardır ki, alabay ilk kez köpek alanların besleyebileceği bir tür değildir. Bunun dışında bu türün olumsuz ve kısmen olumsuz yönlerini aşağıda paylaştık. Hazırsanız başlayalım…

Alabayın Az Bilinen Kötü Alışkanlıkları

Öncelikle sürekli kazma yönelimi gösterebilirler. Toprağı sevmeyi dolaşmayı seven bu köpek genellikle yalnız kaldıklarında toprağı kazarlar. Bu durum bahçeniz içerisinde sık sık kazılmış köstebek tünelleri ile karşılaşmanız şeklinde birtakım sonuçlar ortaya çıkarabilir.

Geceleri havlama özellikleri ise bu köpeğin tahammülü zor olan bir diğer özelliği olarak ortaya çıkar. Çoğunlukla diğer türler ile olumlu yada olumsuz ilişki kurmaktan kaçındıkları için başka bir köpek gördüklerinde hırçınlaşabilirler. Bu şekilde hırçın olmalarının temel özelliği ise bu köpeklerin koruyucu yanından kaynaklanır.

İnisiyatif Almaktan Çekinmezler

Bu köpeğin eğitimi için köpek eğitimi konusunda uzman olmanız gerekmektedir. Çoğunlukla sahibinin yada bölgesinin tehlikede olduğunu düşündüğü durumlarda inisiyatif almaktan çekinmeden olaya müdahale ederler. Bu durumda köpeğin sahibi üzerinde ki etkisinin ortaya çıkması açısından son derece önemli bir müdahale seçeneği olarak ortaya çıkan bir diğer konu başlığı olacaktır.

Daha farklı konu başlıkları hakkında bilgi sahibi olmak ve farklı seçeneklere ulaşmak için bu noktada ortaya çıkan tüm seçenekleri göz önüne almak gerekebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here