Alabay Köpek Boyut ve Ağırlıkları

0
25

Her ne kadar genel olarak büyük köpekler arasında sayılıyor olsa da alabayları bir aralık içerisinde tutmak mümkün olabilir. Bu konuda düzenlenen yarışmalarda karşımıza çıkan türler çoğunlukla şampiyon ve çok büyük köpekler olmasına rağmen bu durum sizin sahipleneceğiniz köpeğin o boyutlara ulaşacağı anlamına gelmeyecektir.

Erkekler Daha İridir

Tüm köpek türlerinde olduğu gibi erkekler daha iri ve daha büyük bir görünüm çizerler. Ortalama olarak 70 – 80 kg arasında bir ağırlığa ulaşacaklarını söylemek mümkün olacaktır. Dişilerde ise 10’ar kg daha aşağısında ortalama almak yanlış olmayacaktır. Bol et tüketmek isteyeceği için kaslı vücutlarının bol bol egzersiz ihtiyacı da ortaya çıkar.

Renleri Hep Beyaz Olmaz

Çoğunlukla beyaz ve kırık beyaz renklerinde tanıtımı yapılmış olsa bile özellikle yurt dışında kızıl ve kahve tonlarının da çoğunlukta olduğu bir renk aralığına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Renk tür için bir ayırt edici özellik olmaz. Kulak boyutu ve kürkünün yanı sıra kafası ile bu türün saflığı rahatlıkla kendini ortaya çıkaracaktır.

Boylarına Gelince

Oldukça büyük bir tür oldukları için uzunluklarının erkeklerde ortalama olarak 70 – 80 cm olduğunu dişilerde ise ise 65 – 70 cm olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu boyutlarını protein ihtiyaçları ile desteklerler en büyük gizli karakteristiği ise iri ve güçlü kemikleridir.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here