Alabay Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

0
56

Ülkemizde son zamanlarda popülerliği giderek artan bir köpek olduğu için detaylı bir açıklama yazısı yazmak gerektiğini düşündük. Geçmişine baktığımız zaman binlerce yıllık bir tarihten bahsedebildiğimiz Alabay köpeklerinin günümüzde de karizmatik yapılarını sürdürdüklerini söylemek yanlış olmayacaktır.

Alabay Nasıl Bir Köpektir

Hepsinden önemlisi bir çoban köpeğidir. Bütün çoban köpeklerinde olduğu gibi koruyucu, bekçi, hızlı ve dikkatlidirler. Spor yapmayı ve devamlı hareket halinde olmayı çok severler. Pek çok çoban köpeğinde olduğu gibi alabay köpekleri içinde devamlı fiziksel hareket halinde olmak ve başına buyrukluk en büyük yetiştiricilik sorunu olarak ortaya çıkar.

Alabay Köpeklerinde İtaat Eğitimi

Başına buyrukluk sorunu ortaya çıktığı için Alabayınızı eğitmeye başlamadan önce otoritenin kimde olduğunun köpeğe hissettirilmesi gerekmektedir. Otorite dendiği zaman kesinlikle akıllara şiddet uygulama gelmemelidir! Köpeğe uygulanacak şiddet hem yanlıştır hem de onu baskılayacağı için eğitimin amacına ulaşmasının önünde bir engel olacaktır. Köpeğinize kimin patron olduğunu göstermenin en mantıklı yol tutarlı olmak, ses tonlamasına dikkat etmek, ilgili olmak ve devamlı olarak eğitimlerine devam etmekten geçer. Alabay gibi köpeklerin eğitimi söz konusu olduğunda dikkat edilmesi gereken en önemli başlığın da köpeğin küçüklükten itibaren eğitime alıştırılması sayılabilir.

Alabay Köpeği Nasıl Eğitilmelidir

Eğitime yavruyken başlayın. Ara vermeden egzersizlerine, beslenmesine dikkat edin. Köpeğinizin size saygı duymasını sağlamak eğitiminin ilk adımı olacaktır. Adresimizde alabay eğitimi ile ilgili detaylı bilgilendirmelere zaman içerisinde ulaşacaksınız. İlk planımız uygulamalı bir şekilde eğitim videoları yayınlamak olduğu için eğitimi detaylı bir şekilde anlatmak yerine öncelikle genel özelliklerine yer vermeye çalışacağız.

Öncelikle herkesin alabay köpeklerini eğitecek yapıya sahip olmadığını belirtmek gerekmektedir. Eğer bu köpekleri beslemek ve eğitmek istiyorsanız daha önce köpek eğitim tecrübenizin olması şarttır. Eğer ilk köpeğiniz alabay olacaksa büyük sorunlar yaşayabilirsiniz. Zamanınız varken bu konuda araştırmalar yapmalı ve düzenli bir şekilde alabay eğitim videoları bölümünden video izlemelisiniz.

Adresimizde sadece genel bilgilere yer vermeyip aynı zamanda paylaşım yapılmasını da sağlamayı amaçlıyoruz. Bu bakımdan forum açarsak katkı sağlarsanız çok memnun oluruz. Herkesin alabay köpekleri hakkında bilgi paylaşımı yapacakları bir adrese ihtiyaç duyduklarını söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here