Alabay Almak İstiyorum – Yorumları

0
182

Bazı köpekler, uzman olan insanların elinde bir efsane olurken, ilk kez köpek bakan insanlar için bir zindan haline gelebilir. Hiç şüphesiz özgürlüğüne düşkün yapısı ile Alabay köpekleri de bu sınıfta yer alır. Alabay almak istiyorum diyorsanız kesinlikle daha önce köpek besleme tecrübeniz olması gerektiğini söyleyebiliriz. Bunun dışında Alabay hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız gerekebilir.

Alabay Alınır mı

Özgürlüğüne düşkün, oyuncu, hareketli, korumacı, kaslı ve büyük bir köpek arıyorsanız cevabımız kesinlikle evettir. Bu özelliklerden biri yada birkaçı size fazla gelecekse başka bir köpek türüne yoğunlaşabilirsiniz.

Alabay Köpekleri Nasıl Bir Ortam İsterler

Daha önce tarihi hakkında bilgi verdiğimiz bu köpekler için en büyük ihtiyaç geniş alanlardır. Ev yada küçük bahçelerde canı sıkılacak ve sizi de sıkacaktır. İmkan dahilinde yürüyüş yapabileceği ve enerjisini atabileceği alanlar sağlayacaksanız bu köpekleri tercih edebilirsiniz. Yapı olarak uçsuz bucaksız alanlarda yaşamayı sevdiği için sahiplerinden de öncelikle böyle bir alan isterler.

Mümkünse bir sürü için çoban köpeği olarak kullanılabilir. Sahibi dışında diğer insanlara karşı temkinli davranmalarına rağmen çocuklarla arasının çok iyi olduğunu söyleyebiliriz. Bir çoban köpeği olduğu için başka köpek türleri ile doğrudan ilişki kurmak istemezler. Çabuk sinirlenen bir yapıya sahip oldukları için bu özelliklerinin iyi göz önüne alınması gerekmektedir.

Gerçekten Kangal Köpeklerinin Atası mı

Bizde web sitemizde daha önce bu konu hakkında yazı yazdık. Aslına bakarsanız bu konu hakkında net bir bilgi elimizde bulunmuyor. Sadece yapısı ve aynı ortak alandan gelmeleri nedeniyle kangal köpeklerinin atası olduğu düşünülmektedir. Oysa ki aynı coğrafyadan gelen başka çoban köpekleri de bulunmaktadır. Bu köpekler için de aynı şeylerin söylendiğini belirtmek gerekiyor.

Alabay Köpekleri Yorumları

Bu hayvanı besleyen kişilerin ortak yorumlarına yer vermek gerekirse “hayat arkadaşı” şeklinde özetlenebilir. Otoriter bir sahip arayışı içerisinde olduğu için bu hayvan üzerinde gerekli otoriteyi kurarsanız daha rahat bir ilişki içerisinde olmanız mümkün olacaktır. Çoğu zaman kendi özgürlüğüne düşkün bir şekilde yaşamayı sevdiği için otorite problemi yaşayan kişiler bu köpeklerden uzak durmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here